Malta
Nedidelė, tačiau didinga ir turtinga savo istorija salų valstybė Viduržemio jūroje.MALTA – salų valstybė, esanti pačioje Viduržemio jūros širdyje, pusiaukelėje tarp Sicilijos ir Šiaurės Afrikos. Tūkstantmečiais istoriją skaičiuojanti Malta yra tarsi civilizacijų katilas – savo pėdsakus čia paliko finikiečiai, romėnai, arabai, Britų imperija, ilgą laiką čia buvo šv. Jono riterių ordino buveinė. Nepriklausoma Malta tapo tik 1964m.
Gražus kraštovaizdis, smėlėti paplūdimiai, įspūdingo grožio uolėtos pakrantės, skaidri it krištolas jūra, gausybė istorinio paveldo paminklų ir švelnus Viduržemio jūros klimatas daro Maltą patrauklia kryptimi tiek saulės ir jūros ieškantiems poilsiautojams, tiek aktyvaus vandens sporto mėgėjams, tiek istorija besidomintiems keliautojams.
Dėl Viduržemio jūros saloms įprasto klimato Malta patraukli atostogų kryptis tiek vasaros metu, tiek žiemą. Vasaros – šiltos ir sausos, o žiemos švelnios ir drėgnos, kadangi jas įtakoja iš vėjai, nuo Afrikos pusės nešantys šilumą. Vasaros sezonas yra nuo balandžio iki lapkričio, šilčiausias mėnuo – rugpjūtis, kai termometro stulpelis kyla iki +28+34°C. Geriausia keliauti balandžio-gegužės ir spalio-lapkričio mėnesiais, jei norite išvengti minios turistų.
Valeta – Maltos sostinė – įkurta 16 amžiuje ir pavadinta šv. Jono ordino magistro garbei. Miestas kruopščiai suplanuotas ir pastatytas baroko stiliumi. Valeta 1980 metais buvo įtraukta į UNESCO paveldą. Mieste gausu lankytinų vietų – nuo daugybės bažnyčių iki muziejų ir istorinių paminklų. Keliaujant po Valetą nepamirškite pasižvalgyti po Valetos uosto rajoną, Maltiečių ordino magistrų rūmus, aukštutinius ir žemutinius Barakka sodus, Hastingso sodus, šv. Jono katedrą, šv. Povilo anglikonų bažnyčią, šv. Erazmo ir šv. Jokūbo fortus – neveltui visa Malta yra vadinama muziejumi po atviru dangumi.
Mdina – senoji Maltos sostinė arba „Tylusis miestas“. Ant kalvos įkurtas bei masyviomis gynybinėmis sienomis apjuostas miestas nepalieka abejingų. Jaukus senamiestis su siauromis gatvelėmis ir persipynusių normanų ir baroko stiliaus pastatais. Žymiausios lankytinos vietos – šv. Pauliaus katedra, Vilhenos rūmai, Mdinos bokštai. Miestas žavus tuo, kad labai ribojamas automobilių eismas.
Sliema – bene pagrindinis Maltos kurortas. Daugybė barų, restoranų, klubų, o įspūdingo grožio įlanką puošia gausybė jachtų, kruizinių laivų. Netoliese esantys Paceville ir St.Julian’s miesteliai labai pamėgti jaunimo ir naktinių linksmybių mėgėjų.
Viktorija, dar kitaip žinoma kaip Rabatas – didžiausias Gozo salos miestas. Didžiausią įspūdį palieka iš bet kurios salos vietos matoma citadelė – ant kalvos esantis gynybinis įtvirtinimas pačioje Viktorijos miesto širdyje. Pačiame mieste gausu istorinių bažnyčių ir koplyčių. Aštresnių pojūčių mėgėjus traukia Senasis kalėjimas. Gozo saloje yra Ggantija šventyklos – iš didžiulių akmenų luitų sudaryta monumentinė konstrukcija, datuojama maždaug 5500 m.pr. Kr. Xerri‘s grotto – urvas su nuostabaus grožio stalagmitais ir stalaktitais – dar vienas traukos objektas Gozo saloje.
Hal Saflynio požemis – paslaptingas po žeme esantis nekropolis, esantis vos už keleto kilometrų nuo sostinės Valetos. Iki šių dienų nėra tiksliai žinoma, kokia buvo šių po žeme iškaltų taisyklingų formų urvų, pasižyminčių gera akustika, funkcija. Spėjama, kad tai buvo požeminė šventykla.
Dinglio uolos - Viduržemio jūros skalaujamas Dinglio skardis – viena iš Maltos vietų, kur, anot vietinių, saulėlydžiai yra gražiausi. Tolyje atsiveria Filflos salos kontūrai. Aukšai ant uolos, apie 250 m virš jūros lygio, stūkso nedidelė Šv.Marijos Magdalietės koplyčia.
Marsaxlokk – tai antras pagal dydį natūralus uostas Maltoje. Be to, tai puiki vieta norintiems pamatyti tradicinius maltiečių žvejybinius laivus, vadinamus luzzu. Šių spalvingų laivelių kupina prieplauka – viena iš Marsaxlokk vizitinių kortelių.
Cirkewwa – nardytojų rojus Maltoje. Ypač mėgstama pramoga – nerti prie nuskendusio laivo ar Mergelės Marijos statulos.
Mėlynoji lagūna – vienas griausių paplūdimių Maltoje, esantis Komino saloje ir kasmet pritraukiantis begales turistų.
Maltos virtuvei būdinga tradicinė Viduržemio jūros regiono virtuvė, tačiau labiausiai vyrauja itališki patiekalai su arabiškais akcentais. Nacionalinis patiekalas - stuffat tal-fenek – triušienos troškinys. Labai populiarios daržovių bei žuvies sriubos. Taip pat populiarūs patiekalai su jūros gėrybėmis, įvairiais makaronais. Maltos desertai labai panašūs į arabiškus saldumynus ir yra labai saldūs.
- Maltoje eismas vyksta kairiąja puse
- Puikiai išvystytas viešasis transportas, tačiau vasaros sezonu geriau įlipti pradinėje maršruto stotelėje, kitu atveju autobusas dėl perpildymo gali tiesiog nestoti
- Nors valstybinė kalba yra maltiečių, tačiau absoliuti dauguma gyventojų kalba anglų ir italų kalbomis
- Malta priklauso euro zonai
- Lietuvos Respublikos piliečiams kelionei į Maltą galioja tiek pasas, tiek asmens tapatybės kortelė
- Maltoje dauguma rozečių yra angliško tipo, tad gali tekti ieškoti adapterio
Domina kelionė į Maltą? Mes norime pateikti patraukliausius kelionės pasiūlymus, tačiau dėl nuolat besikeičiančių lėktuvo bilietų kainų iš anksto to padaryti negalime. Maloniai prašome užpildyti užklausą su Jums aktualiais pageidavimais ir mes su Jumis susisieksime!